Pokud jste slabé povahy, raději tuto stránku přeskočte, mohlo by Vás to něco stát. :)
Náš výběr je zaměřen na kola s dostatečnou prostupností rámem pro pláště minimálně 700c x 40mm, což je podle nás jeden ze zásadních parametrů gravel kol a zároveň na kola spíše vyšší třídy s karbonovým a titanovým rámem.

Salsa Warbird carbon gravel

Salsa Warbird

Americkou značku Salsa zná každý kdo se o kola zajímá. Inovativní přístup dovedl Salsu už ke čtvrtému modelu gravel závodáku Salsa Warbird V4. Vychytaný rám Warbirdu slibuje skvělé pohlcování vibrací zadní stavbou svým Class 5 Vibration Reduction System, kdy rám pruží pouze ve vertikálním směru, ale rozhodně ne do stran. Pro rok 2019 jsou rámy mírně prodloužené a spolu s kratším představcem zajistí vetší stabilitu ve vysokých rychlostech. Došlo také k rozšíření prostupnosti rámem, kde rám na rozdíl od předchozích modelu pojme až 700cx45mm nebo 650bx2.1” pláště. Top model lze pořídit s elektronickou sadou Di2, ale i v mnoha dalších verzích, barvách a citlivě odstupňovaných velikostech.

http://salsacycles.com/

Salsa Warbird top gravel


Bombtrack EXT-C adventure gravel bike

Bombtrack EXT-C

Bombtrack je sympatická Německá značka, která podobně jako americká Salsa podporuje a spolupořádá spoustu zajímavých projektů na poli bikepackingu, cyklokrosu a gravelu. Již z loňska známý top model Bombtrack EXT-C je přesně to co požadujeme od univerzálního kola. Bike poskytuje snad největší prostor pro kola, ale zároveň si stále uchovává silniční charakter. Do rámu vlezou kola 700cx45mm nebo 650bx54mm. K zachování bikepackingového charakteru kola je rám vybaven závity pro blatníky, nosiče a další úchyty. Stejně jako loni pohání kolo jezdec přes sadu SRAM Rival 1x11.

http://bombtrack.com/

Bombtrack Adventure bike


Ibis Hakka MX

Další amík v našem výběru. Značka známá především svými horskými skvosty. Loni Ibis vyjel s krásným pouze 1000g vážícím rámem Hakka MX. Červený nebo černý rám je osazený perfektní vidlicí ENVE, nabízí jako jeden z mála karbonových rámu závitem osazený šlapací střed T47 a na rám poskytuje až nevídanou záruku 7 let. Svůj univerzál Ibis dokonce připodobňuje ke švýcarskému armádnímu noži, což chce opravdu sebevědomí :) Hakka se nabízí se sadou SRAM Rival 1x11 nebo Shimano Di2.

http://ibiscycles.com

Ibis Hakka MX gravel carbon


Reilly Gradient titanium gravel bike

Reilly Gradient titanium

Chirurgicky přesně svařené titanové trubky od jednoho z nejvýznamnějších britských cyklo designerů. Mark Reilly se svým týmem v Brightonu vytváří své klenoty nejen na silnici, ale i na štěrk, provozuje školu výroby rámu a svařovaní. Rám z 3AL-2.5V titanu váží okolo 1,6kg a zároveň nabízí uživateli všechny přednosti tohoto materiálu a to s doživotní zárukou. Rám je zároveň připraven i na ty nejmodernější komponenty běžné spíše ve světě karbonu, jako například flat mount brzdy nebo osy pro upnutí kol. Rámem projdou pláště do 700cx44mm i s blatníky.

https://reillycycleworks.com

Reilly Gradient titanium gravel bike


Pinarello Grevil gravel bike

Pinarello Grevil a Grevil+

Giovanni Pinarello je nesmazatelnou legendou Italské cyklistiky a kola pod jeho značkou se vyrábí již od poloviny minulého století. Pro sezónu 2019 připravuje 2 verze kola Grevil. Rámy se budou lišit použitým materiálem. Základní model Grevil vyrobený z japonského karbonu Torayca 700 UD a lehčí top model Grevil+ postavený z Torayca 1100 1K. Při vývoji v PinaLab mysleli na velikou prostupnost rámu až 700cX42mm nebo 650cX2,1", dokonalou aerodynamiku, asymterickou zadní stavbu, která ovšem rovnoměrně pohlcuje nerovnosti a mnoho dalšího.

www.pinarello.com

 Pinarello Grevil +


Niner RLT 9 RDO gravel bike

Niner RLT 9 RDO

Niner je další z amerických značek, která ke svým horákům přidala gravel bratra. Značka z Colorada již loni představila svůj model RLT 9 RDO, který ve skutečnosti vypadá ještě o dost lépe než na obrázku. Kolo je možné objednat dokonce v 5 různých osazeních, takže si vybere opravdu každý. Průchodnost rámu je okolo 40mm u kol 700c, tenoučké zadní vzpěry pro vetší pohodlí, závity pro blatníky a nosiče, přední a zadní osa...

http://ninerbikes.com/

Niner carbon gravel bike


JGuillem Atalaya titanové gravel kolo

JGuillem Atalaya titanium

Holandská značka J.Guillem byla založena Jan-Willemem Sintnicolaasem, který poté co opustil respektovanou značku Van Nicholas našel novou inspiraci na Mallorce a pustil se opět do práce. Atalaya je titanový gravel univerzál s prostupností pro 700c x 40mm nebo 27.5" x 2.1" pláště. Nechybí karbonová vidlice pro lepší absorbci vibrací, veškeré vedení vnitřkem rámu, kónické uložení hlavového složení, závity pro blatníky….

https://jguillem.com/

titanový adventure gravel bike


Norco Search XR gravel kolo

Norco Search XR Carbon

Již dvě sezóny tuní kanadské Norco svůj univerzál Search XR. Pro rok 2019 bude tento rám osazen nejnovější Ultegrou 8000, která je přesně to co graveláci potřebovali. Do rámu se vejdou až opravdové balóny, 700x45c nebo 27.5x2.1". Norco dokonce běžně nabízí kolo v menších velikostech s menšími koly 650b, tak ať lépe ladí s geometrii kratšího rámu a naopak. S tímhle kolem si zajezdíš opravdu kdekoli.

https://norco.com

Norco Search XR ultegra 2019 gravel kolo


Rondo Ruut CF1 gravel bike

Rondo Ruut CF1

Rondo je poměrně nová značka z Polska, která se ovšem soustředí pouze na gravel kola. Vedle tohoto karbonového skvostu značka nabízí i hliníkové a ocelové gravely. Specialitou těchto modelu je jejich vidlice, která umožňuje velmi zajímavě změnit geometrii kola z pohodlnější vyjížďkové na agresivnější závodní. Top model pro 2019 je stejně jako loni CF1 osazený nejvyšší 1x11 radou SRAM Force 1 a stejně jako všechny ostatní modely značky umožňuje osazení plášti až 700cX40 i 650bX2.1".

http://rondo.cc/

Rondo Ruut carbon bike

Pokud Vás některé kolo zaujalo natolik, že bez něj nemůžete být, tak nás neváhejte kontaktovat. Se všemi značkami spolupracujeme a kolo Vám můžeme dovézt nebo postavit.